Hakkımızda

Biz Kimiz:

Quality Academia kurulduğu 2007 yılından bugüne kadar İlaç, Biyoteknoloji, Gıda & İçecek, Tıbbi Cihaz, Hastane & Laboratuvar vb. alanlarındaki ulusal ve uluslararası pek çok kuruluşa sayısız başarılı projede hizmet sunmuş ve sunmaya devam etmektedir. Deneyimli ekibinde yer alan yüzlerce mühendis, mimar, proje yöneticisi, uzman, denetçi, danışman ve eğitmenler ile Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde;

– Anahtar Teslim Tesis Proje Çözümleri

– Ruhsatlandırma Çözümleri

-Proje Yönetimi & İş Geliştirme

– Kalite Yönetimi, Validasyon, Kalite Kontrol, Tedarik Zinciri, Denetimler Seminer – Konferans – Workshop Çözümleri

olmak üzere 4 ana faaliyet alanında hizmetlerini başarı ile sürdürmektedir.

Quality Academia ekibinin İlaç, Biyoteknoloji, Kozmetik, Tıbbi Cihaz, Hastane & Laboratuvar konularında uzun yıllara uzanan deneyimleri bulunmaktadır.

Müşterilerinin güncel kılavuz ve yönetmelikler ile yerel kanunlara uyumluluğunu sürekli sağlayabilmek Quality Academia’nın uzman kadrosunun en önemli görevlerindendir. İlaç, Biyoteknoloji, Kozmetik, Tıbbi Cihaz, Sağlık alanlarında bölgesinin lider firması olan Quality Academia kadrosunda yer alan deneyimli ve uzman ekibi ile sürekli çalışarak spesifik hizmet alanlarına yenilerini eklemektedir.

Quality Academia’nın uzmanlaştığı konuların başında Anahtar Teslim Tesis Proje çözümleri gelmektedir. Farklı endüstrilerdeki müşterilerine son teknolojik çözümlerini projenin fikir aşamasından son adımına kadar beklenti ve istekleri de aşarak en katı otorite direktif ve kılavuzlarına uygun bir memnuniyet düzeyinde sunmaktadır.

Quality Academia mevcut işletmenizin büyütülmesi ve yenilenmesinden, yeni bir tesis kuruluşuna kadar geniş bir hizmet çeşitliliği ile tüm proje ihtiyaçlarınızda tek kaynaktan hizmet sunma anlayışı ile çalışmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duymaktadır.

Müşterilerimiz ile yaptığımız ilk toplantı ve görüşme sonrasında proje yaşam döngüsü boyunca konsept tasarım, temel tasarım, detaylı mühendislik, inşaat yönetimi, kalifikasyon, devreye alma, validasyon, eğitim ve vb. bir çok aşamada yol gösterici oluyoruz.

Tek Kaynaktan Hizmet Sunma Sorumluluğu;

Bir projenin başlangıcından son aşamasına kadar olan süreçte tüm sorumluluğu üstlenebilecek bir firma olmamızın sayısız avantajlarının yanısıra, müşterilerimize bu avantajlı durumda zaman, efor, işgücü tasarrufu sağlamış oluyoruz.

Tasarım ve İnşaat tek bir firmanın sorumluluğunda olduğunda tüm projenin çok daha kısa sürede sonlanacağı bir gerçektir.

Ayrıca projenin öngörülen toplam maliyeti ilk toplantı esnasında tespit edilerek kontrata eklenmekte ve bu sayede yalnızca zorunlu bir takım minor değişiklik durumunda proje iş planı revize edilmektedir. Daha az tedarikçi ve yüklenici ile çalışıyor olmak karşılıklı olarak maliyetleri düşüren en önemli etkenlerin başında gelmektedir. Quality Academia Uzman kadrosu bu sorumluluk bilinci ile proje başlangıcında kontratta belirtildiği şekilde tüm sorumluluğu üstlenerek müşterilerinin zaman, efor, işgücünü daha efektif olarak kullanmalarını sağlamaktadır.

Her zaman savunduğumuz bir gerçek var;

Projeniz henüz başlangıç hatta fikir aşamasında iken konusunda deneyimli ve uzman danışmanlar ile yola çıkmanız, sonradan karşılaşacağınız beklenmeyen sürprizlerin önüne geçmekte ve hesaba katmadığınız tüm masraflarınızı minimum düzeye indirmenizi sağlamaktadır.

Quality Academia firmasının uzmanlaştığı diğer hizmet grubu Denetimler en iddialı olduğu alanlardan birisidir.

Quality Academia müşterilerine herhangi bir otorite tarafından denetimden geçmeden önce “Denetimlere Hazırlık Değerlendirmesi” hizmeti sunmaktadır. T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, FDA, EMA, PIC/ S, MHRA, TGA, WHO vb. kılavuzları ve yönetmeliklerini izleyerek GMP & GDP Uyumu açısından öncelik verilmesi gereken alanları Risk Odaklı yaklaşım ile belirlemektedir.

Deneyimli Denetçi ve Danışmanlarımız sayesinde otorite denetçilerinin hangi alan, ekipman, sistem, proses, prosedürlere odaklanacağını çok net olarak tespit edebiliyoruz. Bu değerlendirme genellikle 1-2 iş günü süren detaylı bir çalışma ile gerçekleştirilmektedir. Danışman ve Denetçilerimizin öncelikli hedefi GMP Uyumlu Kalite Yönetim Sistemlerinizin işlevlerini gözden geçirmektir. Değerlendirmemiz sonunda sizlere detaylı bir rapor sunulmaktadır. Raporda tespit edilmiş olan tüm uygunsuzlukla, gözlemler ve önerilere yer verilmektedir. Hazırlanmış olan detaylı rapor sayesinde hem denetim öncesi eksiklerinizi tamamlama fırsatınız oluyor hem de Kalite Sistemlerinize yönelik pratik çözüm önerilerilerine kavuşuyorsunuz.

Quality Academia’nın diğer uzmanlığı Ruhsatlandırma alanındadır;

Ruhsatlandırma Danışmanlığı kapsamında;

İlaç, Biyoteknoloji, Biyobenzer, Jenerikler, Tıbbi Cihazlar, OTC Ürünleri, Bitkisel Tıbbi Ürünler, Kozmetikler, Gıda Takviyeleri, Fonksiyonel Gıdalar, Veteriner Tıbbi Ürünler ve Radyofarmasötikler sayılabilir.

Quality Academia’nın diğer bir uzmanlık alanı ise Seminer-Konferans-Workshop vb. Etkinliklerdir.

Müşterilerimize GMP, Kalite Yönetimi, Kalifikasyon, Validasyon, Kalite Kontrol, Stabilite ,Tedarik Zinciri, Denetimler vb. 100’den fazla konuda çözümler sunuyoruz.

Türkiye’nin en önemli tarihi ve turistik bölgelerinde sunulan etkinliklerin ortalama süresi 2-3 gün olarak organize edilmekte olup, etkinliğin ilk günü tanışma resepsiyonu ve network yemeği ile endüstrideki uzman ve meslektaşlarınız ile buluşma fırsatı elde edebilirsiniz.